Na šachovnicích těsné vítězství 3,5:2,5
Do zápisu o utkání oba kapitáni napsali 8 hráčů. Utkání může začít – v hrací místnosti v době zahájení utkání bylo přítomno jen 6 domácích(kupodivu 4 domácí a 2 hostující) a 5 hostů. (Musím pochválit hostujícího Pepu, který již půlhodiny před utkáním byl na místě připraven pomoct stavět hřiště. Roman a Jarda přišli též s velkým předstihem).
Do 15 minut po zahájení dochází naše 1. a 2. šachovnice. Jsme komplet. Po půlhodině dochází i soupeř Davida. Ruda a Roman na 6. a 7. šachovnici se soupeřů nedočkali. Vedeme po hodině 2:0. V tu dobu však musíme počítat se soupeřovým snížením skore. Na druhé šachovnici má Michal již o figuru méně.
David na 1. šachovnici s pěšcem navíc stojí lépe, Ota na 3. šachovnici má výraznou převahu, Paprsek na 4. má zisk pěšce, Pepa na 5. stojí mírně lépe, Jarda na 8. hraje na výhru.
Ota vítězí 3:0, David vítězí 4:0, Michal to zkouší s věží namíň, Pepa odmítá remiz, ale nenachází vyhrávající koncovku, Paprsek hledá plán k výhře, Jarda má v jezdcové koncovce 4 pěšce na 1 soupeřova, měl by vyhrát.
Co se však stalo: Michal překročil čas 4:1, Pepa nenašel pokračování a sám se svolením kapitána nabízí remiz 4,5:2. Máme vítězství.
Jarda to pokazil. Přehmatem ztratil spojené pěšce a partii remizuje. 5:2.
Jarda zlikvidoval pozici, kterou zničit nelze! Takhle nějak to vypadalo, než ztratil dva pěšce. Jezdci asi nejsou na svých pozicích, ale nic to nemění na tom, že to měla být jedna velká jednička pro nás.
Rolinek-Veselý Jaroslav 1/2.
Je jedno, kdo je na tahu.
Paprsek dá diagram jak měl pokračovat. Soupeř s J s pěšcem namíň proti S drží remízu.
A já dám tři(!) diagramy, jak se ničí vyhraná pozice. Michal, Jarda a Paprsek to byla včera přehlídka marnosti.
Dušek-Paprsek 1/2.
ČNT. Vyměnil jsem jeden pár věží. Ale druhý už ne a zahrál jsem hovadinu Sf4 a následně další, kdy jsem „dobrovolně“ vyměnil bělopolného střelce.
ČNT. Najednou nevím, kam s věží. Jezdec na e4 pozici drží a má skoky na g5, f6 s dalším opěrným bodem na e6. Protož nevím, co hrát a drolí se mi to pod rukama, vytvářím hloupost (už asi padesátou v této partii) c6. David v hospodě navrhuje b5, což asi bylo životaschopné.
BNT. …a tady se soupeř (k mé úlevě-už se na to nechci dívat, všichni dohráli a chceme jít do hospody) spokojuje s remízou.
Michal: Pro mě naprosto tragická partie. V pozici na digramu níže jsem si počítal zajímavou variantu 9… 0-0 10. Jxc6 Sxe3 11.Jxe7+ Dxe7 12. Sxh7+ Kxh7 13.Dd3+ Sf5!? s pointou 14.Dxf5+ g6 15.Dh3+ Sh6+, anebo 14. Dxe3 a černý by měl mít o trochu lepší koncovku. Tahy do sebe pěkně zapadaly, tak jsem si říkal, že to bude nejspíš teorie a rošádu spokojeně zahrál. Jen mi jaksi unikl úplně obyčejný tah bílého, který pozici naprosto rozvrací…
Konečný výsledek 5,5:2,5.
Gratulka!
Michal měl den „Blbec“. Jeho soupeř s elem 1861 měl z prvních 5 kol (5 x 0). První body.
@JirkaR
…Michal měl den blbec, nejen ve čtvrtek na šachovnici, ale bude mu pokračovat i v pátek v jeho osobním životě. Pomaže dnes se mnou na kolobrndu za to, co mi udělal v hospodě při odchodu…
@Paprsek
Utekl bez placení?
@Jarda M
…koupil mi pivo a donutil mě „konverzovat“ až do 1 hodiny. 🙂
Jediný, co mě včera pobavilo, bylo, když jsme hráli „Davis cup“ – dokonce i v 6 lidech!
David ze slušnosti si nedovolil nic komentovat, ale bylo cítit, že trpí, protože nerozumí našim šachům….a to nehrál v týmu s Otakarem!
gratulacia kluci!
@Paprsek
Pivo jsem Ti přeci slíbil za to, že jsi hrál Jc6, akorát jsem si na to holt vzpomněl až po placení…:)
@Michal
Dh5 Michale, co? Ale nevadí, jako tým jste vyhráli a to se počítá 😉