Za šachovnicí jsem mat neviděl a ani vy jste mi ho pak v hospodě neukázali.
Soupeř nezahrál ani 48.-; Df7 a vzdal se. Protože je tam 5 tahový mat. Trochu vám pomůžu. Je to útok dámou po úhlopříčkách. Jinak musí odevzdat „čistou“ dámu.
Paprsek-Kottek 1-0.
11 thoughts on “5 tahový mat”
Comments are closed.
Hlavně, že jsme se v hospodě shodli, že tam mat není…a když tak až někdy po 15 tazích.
Nejvíc jsem zvědavý na věžovku Jardy Veselého.
pěkný, dalo mi to zabrat. nejspíš proto, že ten první tah mi přijde pozičně až jako druhý nelepší a hodně rychle u něj „prořezávám“ 😉
e*f6+ Ke8 Dh8+Df8 f7+ K*f7 Df6+(Ke8 De6+ De7 De7mat)Kg8 Dg6+(Kh8 Sf6+ Dg7 D*g7mat)Dg7 a dal to nevidim..
..tak je to trochu jinak,ale mam to:)
@zdenek
4. Dh4, 5. Dh7
@Jozef
4. Dh5, 5. Dh7 (překlep)
Pro Otakara…tak prý ne po úhlopříčkách, ale diagonální útok.
Pro Zdeňka…ucpání-obsazení-blokování pole pro krále vlastní figurou (f8) a zavlečení krále (f7). Zavlečení již podruhé (první bylo Vh8+) v této partii a v tomto matovém útoku.
Pro někoho…přeložte Otakarovi termíny ucpání a zavlečení do angličtiny. Vypadá to, že jinak nekomunikuje. Vlastně ještě by mohl někdo zkusit další jazyk (Vasil Tričkov), kterým vládne OM – bulharštinu.
tývago, já už tomu zase nerozumim! Na jakejch drogách ten koloběžka zase frčí? Jakej diagonální útok, jaká úhlopříčka a jaký zavlečení do angličtiny? Už zase nerozumim řeči tvého kmene! Nejsi ty náhodou ufoun?
@OTA
Podívej se na diagram a říkej si tomu, jak chceš. Myslím, že nejlépe udělám, když pominu i notaci a nejsrozumitelnější bude: „Dám šach, šach, šach, šach a tady mat. A vyhrál jsem.“
A zó, tak to tedy je. A co to zavlečeni do angličtiny?