Kapítán to zase posral…

Je 19:15 a v batohu kapitána se spustí budík. V tu „pravou“ chvíli, kdy po nepřesném zahájení je pozice konečně slibně stabilizovaná (křemík +1,82)  0-1

Pak na osmičce prohrává Láďa, který do zápasu šel s tím, že se soupeřem s elem nad 1600 musí přece prohrát 0-2

Na 5. šachovnici vyhrává Mojmír. Soupeři sice spadl čas, ale uznává, že je stejně prohraný  1-2

Pak Honzové odmítají remízy. Honza O odmítá nabídku, Honza T po obhlídce partií se rozhodne tlačit na pilu a pokusit se vyhrát.

Výhrává na sedmém prkně Pepa.  Ze stísněné pozice se přesnou hrou vylízal a následnou chybu soupeře  tvrdě trestá. Moc pěkná partie. 2-2

Na třetí šachovnici se Jirka dostává z velmi svízelné situace a nakonec je to soupeř, který zachraňuje remízu 2,5-2,5

Na čtvrté HonzaO chce celý bod, ale v přehledné situaci mu splynou věže s pěchy a daruje věž. 2,5-3,5

Na osmičce HonzaT snahu o výhru „přepnul“ a pěšcovým deficitem prohrává 2,5-4,5

Na druhé šachovnici Jarda M sice bojuje, ale skoro celou partii o holý život. Myslím, že se s postavením v soupisce dost přecenil a snad se příště posune tam, kam patří.  2,5-5,5

Prohru samozřejmě zavinil ten kretén kapitán, protože partii měl nakonec rozehranou velmi slušně a další minimálně půlbod jsme měli.

Příští tři kola bude koučovat Jarda M a to mu jistě půjde lépe než hra.


Propozice soutěže družstev

5. Zákaz používání mobilních telefonů a/nebo jiných elektronických komunikačních prostředků: pro
hráče i diváky platí zákaz formulovaný v ustanovení odst. 11.3.b. , a článku 6.3 Soutěžního řádu,
který dále zakazuje v hracích místnostech konzumaci alkoholu a kouření.
kde je odst. 11.3.b. ???

Soutěžní řád

6.3 Při všech soutěžích pořádaných podle tohoto SŘ je v hracích místnostech zákaz konzumace alkoholu, kouření a používání mobilních telefonů bez výjimky.

Výcuc z pravidel FIDE

11.3.2.1 Hráčům je zakázáno mít v průběhu partie v hracím prostoru jakýkoli elektronický přístroj, který není výslovně schválený rozhodčím. Pravidla soutěže však mohou povolit uložení takového přístroje v hráčově zavazadle za podmínky, že přístroj je zcela vypnutý. Toto zavazadlo musí být umístěno podle dohody s rozhodčím. Hráči nesmí bez povolení rozhodčího toto zavazadlo používat.
11.3.2.2 Je-li zřejmé, že v hracím prostoru hráč takový přístroj u sebe má, partii prohrává. Soupeř partii vyhrává. Pravidla soutěže mohou určit jiný, méně přísný trest.
11.3.3 Rozhodčí může po hráči požadovat, aby v soukromí umožnil kontrolu jeho oděvu, tašek, jiných věcí nebo jeho těla.
Kontrolu hráče provede rozhodčí nebo osoba jím pověřená. Osoba provádějící kontrolu musí být stejného pohlaví jako hráč. Jestliže se hráč odmítne podrobit této kontrole, bude rozhodčím potrestán podle článku 12.9.

 

10 thoughts on “USK C – PRAGA E

  1. Nic se neděje cíl byl splněn. Potrénovali jste si v přípravce béčka.

  2. Jako v okresním přeboru, dostali jsme od kapitána sud piva,
    kde se vám to poštěstí ????

  3. Ještě bych doplnil, že kapitán v 18:30 důrazně upozorňoval, aby si všichni mobily vypli.

    Ohledně elektronických přístrojů do toho spadají i hodinky, naslouchátka a kardiostimulátory? A co když je rozhodčí neschválí?

  4. @Jarda M
    Jednak je v propozicích odkaz na nějaký článek 11.3.b., což je možná článek z již neplatných pravidel FIDE. Dále hrací mistnost a hrací prostor není totéž. Hrací prostor je i šatna, WC, kuchyňka a má to logiku. Dám si počítač do kuchyňky a vždy si odskočím zkonzultovat tah. příště mobily vypnout, dát do tašek, tašky k rozhodčímu ? Podivností je víc než dost. Rozhodčí bude šacovat hráče? Co je horší – mít u sebe zapnutý, ale tichý mobil, nebo v batohu vypnutý mobil s omylem zapnutým zvoněním budíku?

  5. Zapomněl jsem konkrétní úpravu-uzus pro „naše“ nej- soutěže, co hrajeme (I. až III. třída Praha). Je to české řešení, ale praktické. 🙂
    Pokud nemáš zavazadlo, toleruje se schovat mobil do kapsy kabátu, pouzdra, atd. – obecně: nesmí být vidět. A pak nesmíš s tím kabátem, pouzdrem, během partie nějak manipulovat, např. chodit z hrací místnosti.
    Perlička: netoleruje se položit VIDITELNĚ vypnutý mobil vedle šachovnice. Následuje kontumace.
    Pak je možnost vždy mobil vypnout a předat rozhodčímu, což se jim nechce hlídat mobily, že jo.
    JirkaŘ Ti poví, jak to bylo na MS seniorů. Tam jsi mobil nesměl mít v hracím prostoru. Čili buď si ho nebrat s sebou nebo tam měli snad připraveny schránky na odložení mobilu ještě před vstupem do hracího prostoru. Objevení mobilu v hracím prostoru v jakémkoli stavu, znamenalo citelné sankce-nejméně vyloučení z turnaje(?).

  6. @Jarda M
    Není to z mé hlavy, ale ptal jsem se na to už dříve, protože mě to zajímalo. Zejména to naslouchátko, s kterým jsem se setkal u soupeře (soupeřky).
    1. Hodinky, dnes už většinou elektronické – takže spadají pod elektronická komunikační zařízení. Přinejmenším jsou schopny si dálkově udržovat přesný jednotný čas. Mechanické můžeš mít. 🙂
    2. Naslouchátko. Potažmo i kardiostimulátor. To mě strašně zajímalo, protože když jsem to viděl, tak mi došlo, jak by se to dalo využít. 🙂
    Pokud ten člověk to má ze zdravotních důvodů, což se obecně o těchle lidech ví, tak není problém. Prý si to většina stejně na šachy vypíná, aby nebyli rušeni. 🙂 Asi by neměl být etický problém je požádat, ať si sluchátko vyndá. Osobně to s nimi ale nedělám, když je znám.
    Pokud by ses dostavil k partii se mnou TY se sluchátkem v uších; což mimochodem jako jediný kontroluji, zda nemáš v uchu píchnutý bluetooth; NIKDY mě nepřesvědčíš, že to máš ze zdravotních důvodů.

Comments are closed.