ŠK Teplárny C – USK Praha A 3,5-4,5

Sice to byla povinnost, ale mohli jsme i prohrát.
Strahl 0
Šercl 1/2
Macháček 1
Vogl 0
Šíša 1/2
Skopec 1/2
Procházka 1
Veselý Jaroslav 1
Chronologie bude tentokrát velmi jednoduchá, protože jsem se vykecával, pak jsem se na chvíli zamyslel a už byly uzavřeny 3 smíry-Šercl, Šíša, Skopec a Ivan Procházka vyhrál. Vogl nedorazil ani po hodině. K tomu se ještě vrátím. 2,5-2,5.
A teď to stálo: Strahl zdechlej, Macháček hodně nahnutá pozice. Jaroslav Veselý byl vyhranej.
Otakar Macháček opět tedy najednou vstává od partie s vítězstvím. Soupeř byl pod časovým tlakem a řešení nenašel. Ani nevím, zda tam nějaké bylo. 2,5-3,5.
Jelikož jsem viděl Veselého vyhraného, tak jsem to po pár zoufalých tazích složil. 3,5-3,5.
A nakonec Jaroslav Veselý 3,5-4,5.

…a teď Milan Vogl. Dostavil se v 18,15 hodin do naší hrací místnosti ve Vršovicích, protože si spletl místo utkání áčka a taky čas (hrálo se od 17,30 v Teplárnách a ne doma od 18,00). Jaktože 40-letý chlap není schopen zaregistrovat termín a místo? Protože už se mi stalo s Milanem Voglem něco podobného, tady je moje řešení: Buď mu voperuji čip s GPS nebo příště mi musí zavolat na svoji omluvu, že leží v nemocnici a pohřeb má následující týden a ne banální: „spletl jsem si čas a místnost.“

Protože jsme skončili nebývale rychle – již ve 20,30 hodin – vypravili jsme se podpořit béčko domů. A na závěr po jejich vítězství, kdy poslední rozhodující partii symbolicky dohrával a vyhrál Aleš Dvořák, jsme putovali z hospody do hospody podle zavírací doby. Musím poznamenat, že v závěru partie Aleše diváci stáli v takovém chumlu okolo, že pár jedinců si muselo vylézt na stoly, aby vidělo na šachovnici!

5 thoughts on “ŠK Teplárny C – USK Praha A 3,5-4,5

  1. Ještě jednou blahopřeji, poslední kolo bylo zkrátka pro radost.

  2. Co to zase píšeš? Jakou jsem měl nahnutou pozici? Vždyť jsem to měl od začátku vyhraný. Měl jsem celou dobu pěšce na víc. Krásně jsem v rychlosti všechno povyměňoval a když soupeř zpanykařil, že v koncovce bude tahat za kratší konec, tak jsem mu nabídnul pěšce zpátky. Třítahovou kombinací-pomocí výměny věží, pěšce sice získal, ale nevšimnul si, že za dva tahy přichází o střelce. Pak už vzdal.
    Jirko …ne aby si zase psal, že soupeř hrál špatně! Ten chlap měl plnej počet bodů.

  3. @OTA
    Oto, neviděl jsem to detailně, jen tak od oka-moje intuice. Myslím, že se měl soupeř v kritické pozici, kdy jsi nabízel výměnu věží po Tvém tahu: -;Ve8 rozhodnout k obětování kvality Vxf6. Tvůj král by zůstal pod matovým útokem a soupeři by zůstala velice silná dvojice střelců. Máš slabé pole h7 a otevřené diagonály h7-b1 a h8-a1. A ty bys ještě navíc hrál dále dlouho bez věže „a8“, než bys ji rozehrál. Není to tam asi bum-bum, ale stál jsi špatně. Jak Ti věřím, tak jsem Tě už tam odepsal.

  4. @JStrahl
    No jo- to jsou právě ty tvoje podivný šachy.
    Přece poznám, když situaci ovládám a mam to pod absolutní kontrolou, nebo když plavu jak pramice.
    Takovou partii už jsem taky předved(jak jsem hrál bez figurek a pozice na remízu).

Comments are closed.